شنبه 28 نوامبر 2020
پرداخت application fee

Application Fee (هزینه اپلای) چیست؟

Application Fee یا هزینه اپلای، مبلغی است که برای درخواست و پرکردن فرم پذیرش دانشگاه‌های خارج از کشور پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است که همه‌ی دانشگاه‌های خارج از کشور این هزینه را از متقاضی دریافت نمی‌کنند؛ به طور خاص، دانشگاه‌های کشور کانادا و امریکا هزینه اپلای را برای داوطلبان در نظر می‌گیرند. برای پرداخت آنلاین اپلیکیشن فی باید از کارت‌های اعتباری و حساب‌های بین‌المللی استفاده کنید و برای این کار به شرکت‌های پرداخت ارزی واسطه نیاز دارید. شما می‌توانید برای پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاههای کانادا از خدمات ارزی مجموعه ما استفاده کنید.

 

Application Fee چیست؟

یکی از مهم‌ترین مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی پرداخت Application Fee است. زمانی که شما می‌خواهید درخواست اخذ پذیرش را برای یک دانشگاه ارسال نمایید، باید مدارک مورد نیاز به همراه فرم دانشگاه را به صورت الکترونیکی برای دانشگاه ارسال کنید. جهت سابمیت کردن این فرم در سایت دانشگاه، نیاز به پرداخت هزینه اپلای یا اپلیکیشن فی است. بنابراین در صورتی که می‌خواهید مدارک شما مورد بررسی مسئولین دانشگاه قرار گیرد، حتما باید این هزینه را پرداخت نمایید.

 

روش های پرداخت هزینه اپلای

در صورتی که قادر به استفاده از یکی از روش‌های زیر هستید، می‌توانید خودتان و بدون نیاز به خدمات شرکت‌های واسط، اپلیکیشن فی را پرداخت نمایید.

پرداخت Application Fee با استفاده از ویزا کارت/ مستر کارت

یکی از متداول‌ترین روش‌هایی که برای پرداخت در اکثر سایت‌های خارجی در نظر گرفته می‌شود، پرداخت با کارت های اعتباری است. بنابراین اگر دارای یکی از کارت های اعتباری ویزا کارت یا مستر کارت هستید از این روش برای پرداخت هزینه استفاده کنید.

در صورتی که تاکنون از این کارت‌ها استفاده نکرده‌اید، می‌توانید از طریق مجموعه ما اقدام به دریافت این کارت‌ها کنید و یا فرآیند پرداخت Application Fee را به ما بسپارید.

توجه: به طور کلی با استفاده از این کارت‌ها می توانید در تمامی سایت های خارجی که از این شبکه آنلاین برای پرداخت هزینه‌ها استفاده می‌کنند، پرداخت ارزی‌تان را انجام دهید. به عنوان مثال:

• پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت

• ثبت نام در آزمون تاف ، آزمون آیلتس و …

• خرید بلیط هواپیما

• پرداخت هزینه چاپ مقاله انگلیسی

• و …

 

پرداخت هزینه اپلای با استفاده از پی پال

پی پال یکی از معدود روش‌هایی است که دانشگاه‌ها برای پرداخت هزینه اپلای در نظر می‌گیرند. با این وجود اگر دانشگاه مورد نظر شما از این روش برای دریافت هزینه استفاده می‌کند، شما می‌توانید با داشتن یک حساب پی پال وریفای شده هزینه را پرداخت نمایید. در صورت تمایل به استفاده از مزایای حساب پی پال می‌توانید از خدمات مجموعه ما استفاده کنید.

 

مهم‌ترین نکاتی که در رابطه با پرداخت Application Fee باید بدانید

• فرقی نمی کند که درخواست شما مورد پذیرش دانشگاه قرار بگیرد یا نه؛ هزینه‌ای که تحت عنوان اپلیکیشن فی پرداخت نموده‌اید قابل برگشت نیست.

• زمانی که درخواست خود را بعد از پرداخت هزینه اپلای در سایت سابمیت می‌کنید، قادر به تغییر اطلاعات واردشده نیستید. بنابراین قبل از پرداخت هزینه و ارسال درخواست حتما از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل نمایید.

• برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی حتما باید به موقع عمل کنید. هر دانشگاهی ددلاین منحصر به خودش را دارد. بنابراین قبل از پرداخت هزینه اطمینان حاصل کنید که هنوز هم فرصت برای ارسال درخواست پذیرش وجود دارد.

• مقدار Application Fee برای هر دانشگاهی متفاوت است. بنابراین بهترین راه برای آگاهی از هزینه‌ها مراجعه به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر است. اما به طور کلی این هزینه بین ۱۵ الی ۲۰۰ دلار متغیر است.

 

همچنین بخوانید:

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

ویزای شینگن چیست؟

ثبت نام آزمون تافل

ثبت نام آزمون GRE

درباره‌ی تهرانی

همچنین ببینید

هاستینگ name.com

سایت name.com

name.com یک شرکت معتبر ثبت دامنه در دنور کلورادو است که خدمات هاستینگ وب، دامنه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *