سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
خانه / اخبار ایران / اخبار جهان / کریپتوکارنسی ویزا | ثبت حق امتیاز یک کریپتوکارنسی توسط شرکت ویزا
کریپتوکارنسی ویزا

کریپتوکارنسی ویزا | ثبت حق امتیاز یک کریپتوکارنسی توسط شرکت ویزا

Visa International حق امتیاز یک سیستم کریپتوکارنسی که قرار است جایگزین ارز فیزیکی شود را به نام خود ثبت کرده است. این سیستم، که هم از بانک‌های مرکزی و هم بانک‌های تجاری استفاده می‌کند، به منظور بهبود اکوسیستم پرداخت، یک بلاک چین خصوصی را به کار می‌گیرد.

 

ثبت امتیاز کریپتوکارنسی ویزا

دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) روز پنجشنبه یک درخواست حق امتیاز تحت عنوان “ارز فیات دیجیتال” ثبت شده توسط شرکت خدمات بین‌المللی ویزا در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۱۹ را منتشر کرده است.

انتشار درخواست نامه کریپتوکارنسی ویزا

ثبت امتیاز برای سیستم کریپتوکارنسی متصل به فیات با استفاده از “یک پلتفرم توزیع‌شده‌ی مجاز و خصوصی” است که یک کامپیوتر مرکزی، مسئولیت‌های آن، و نقش‌های اصلی سیستم را توصیف می‌کند: نهادهای مرکزی، نهادهای معتبر، نهادهای گرو، و کاربران. “نهاد مرکزی می‌تواند یک بانک مرکزی باشد که عرضه پولی را تنظیم می‌کند. نهادهای معتبر، گره‌های بلاک چین هستند که می‌توانند بانک‌ها باشند.” نهادهای گرو می‌توانند ارز فیزیکی را در ازای مبادله با ارز فیات دیجیتال بپذیرند؛ مانند یک دستگاه خودپرداز یا یک شعبه بانکی.

کامپیوتر نهاد مرکزی، ارز دیجیتالی که روی بلاک چین ضبط شده است را تولید می‌کند و می‌تواند تعیین کند که یک ارز دیجیتال خاص باید به بلاک چین اضافه یا از آن حذف شود. طبق مقدمه‌ی این پرونده:

کامپیوتر نهاد مرکزی باعث حذف ارز فیزیکی از گردش در سیستم ارز فیات می‌شود.

همچنین در توضیح این پرونده آمده است که اکوسیستم پرداخت ممکن است ۱۰۰% دیجیتالی شده و در جهت بهبود اکوسیستم پرداخت، وجه نقد به تدریج از بازارها حذف شود. کاربران می‌توانند ارز دیجیتال را با همان عنوان ارز فیزیکی در اختیار داشته باشند.

همچنین ذکر شده که پس از صدور ارز فیات دیجیتال، کاربر یا بانک می‌تواند ارز دیجیتال را از یک کیف پول به کیف پول دیگری انتقال دهد یا آن را روی یک کارت هوشمند ذخیره کرده و کارت هوشمند را به یک نهاد دیگر منتقل کند.

خبر انتشار حق امتیاز کریپتوکارنسی ویزا

مکانیزم اجماعی برای بلاک چین سیستم در نظر گرفته نشده است. مکانیزم اجماع بسته به پروتکل اجرایی می‌تواند متغیر باشد. برخی از انواع مکانیزم‌های اجماع شامل … اثبات سهام، الگوریتم‌های تحمل خطای بیزانس هستند. دیگر مکانیزم‌های مورد بررسی شامل یک کپی از اتریوم، فابریک هایپرلجر و اثبات دانایی صفر هستند.

سخنگوی شرکت ویزا روز پنجشنبه به نقل از فوربس گفت: “ما هرساله به دنبال حق امتیاز صدها ایده جدید هستیم… اگرچه همه امتیازها منجر به محصولات یا ویژگی‌های جدید نمی‌شوند، ویزا به مالکیت معنوی احترام می‌گذارد و ما برای محافظت از اکوسیستم خود، ابداعات‌مان و برند ویزا به طور جدی تلاش می‌کنیم.” وکیل جیک چروینسکی با اظهار نظر در مورد ثبت امتیاز کریپتوکارنسی ویزا، توییت کرد:

شما نمی‌توانید حق امتیاز چیزی که خودتان آن را ابداع نکرده‌اید یا جدید نیست را به نام خود ثبت کنید؛ بنابراین درخواست حق امتیاز ویزا باید آن‌قدر محدود باشد که حتی اگر این مجوز صادر شود، چندان قابل استفاده نخواهد بود؛ حتی اگر قابل اجرا باشد. متصدیان مالی قادر به استفاده از قانون حق امتیاز در جهت توقف صنعت کریپتوکارنسی نخواهند بود.

شرکت‌های دیگری نیز سعی کرده‌اند حق امتیاز سیستم‌های مختلف کریپتوکارنسی را کسب کنند. به عنوان مثال، اخیراً حق امتیاز بین‌المللی یک سیستم کریپتوکارنسی که از داده‌های فعالیت بدنی استفاده می‌کند توسط سازمان جهانی مالکیت معنوی به مایکروسافت اعطا شد.

نظر شما در مورد ثبت حق امتیاز کریپتوکارنسی ویزا چیست؟ نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک بگذارید.

 

همچنین بخوانید:

خرید وب مانی | شارژ حساب وب مانی | شارژ وبمانی

اسکریل (Skrill) چیست؟ | اسکریل در ایران | حساب اسکریل

انتقال ارز به خارج کشور

خرید از علی اکسپرس با کمترین کارمزد | خرید ارزان از AliExpress

 

درباره‌ی تهرانی

همچنین ببینید

کیف پول لجر نانو اس چیست

کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S Wallet) چیست؟

کیف پول لجر نانو اس یک کیف پول سخت افزاری است که برای ذخیره و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =