سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
خانه / وب مانی / پیمر (Paymer) یا همان کارت شارژ وب مانی چیست؟
پیمر کارت شارژ وب مانی

پیمر (Paymer) یا همان کارت شارژ وب مانی چیست؟

پیمر یک سیستم نرم افزاری است که برای مدیریت تعهدات پرداخت در قالب چک‌های الکترونیکی قابل پرداخت طراحی شده است. پیمر به عنوان یک چک از ارزش مشخصی برخوردار است و از یک شماره و یک کد با رقم‌های تصادفی تشکیل شده است. پیمر سیستمی مشابه ووچر وب مانی است که امکان شارژ حساب‌های وب مانی را در حالتی که شما حتی حساب بانکی ندارید، فراهم می‌کند. شاید بتوان گفت پیمر نوعی کارت شارژ برای وب مانی است. در ادامه بیشتر در مورد خدمات Paymer توضیح می‌دهیم.

 

پیمر چیست؟

چک پیمر به صاحب آن اجازه می‌دهد تا ضمن ثبت تعهدات در سیستم Paymer، بخشی از وثیقه‌ای که توسط صادرکننده به آن سپرده شده است را دریافت کند. این چک را می‌توان در هر ابزار ذخیره‌سازی نگه داشت و با هر روشی که ترجیح می‌دهید (مانند ایمیل، فکس، تلفن و …) بین کاربران قابل انتقال است. کاربران می‌توانند چک‌های پیمر خود را به صورت کاغذی چاپ کنند (کارت‌های وب مانی) تا از آن‌ها برای پرداخت هزینه‌ی کالا یا خدمات استفاده کنند و یا در سیستم‌های کامپیوتری خود ذخیره کنند تا بعدا از طریق اینترنت به بقیه انتقال دهند. بیایید موضوع را ساده‌تر بیان کنیم.

این دقیقا کاری است که شما می‌توانید با حساب وب مانی خود انجام دهید. با چک‌های پیمر (کارت شارژ وب مانی) می‌توانید حساب وب مانی خود را شارژ کنید. با شارژ حساب وب مانی شما می‌توانید پرداخت‌های بین المللی انجام دهید و یا به دیگران پول منتقل کنید. Paymerهای وب مانی به صورت مجازی و فیزیکی در دسترس هستند و فقط در سیستم پرداخت وب مانی قابلیت استفاده دارند. مبلغ کارت‌های شارژ وب مانی مشخص است. مثلا ۱۰،۲۰،۵۰،۱۰۰ و یا ۲۰۰ دلاری است. این کارت‌ها را می‌توان به دیگران نیز فروخت که در ادامه نحوه‌ی فروش آن را نیز توضیح می‌دهیم.

 

ویژگی‌های پیمر یا کارت شارژ وب مانی

• استفاده آسان و شارژ سریع حساب وب مانی

• عدم پرداخت کارمزد برای افزایش موجودی و خرید

• امکان شارژ حساب در طی چند مرحله با کارت‌هایی با مقادیر مختلف

• انتقال پول به کسانی که حساب وب مانی دارند، بدون داشتن حساب وب مانی

 

نحوه کار پیمر وب مانی

تمامی خدمات پیمر وب مانی از طریق سایت این شرکت به آدرس Paymer.com قابل انجام است. فرض کنید شما یک چک پیمر در اختیار دارید و می‌خواهید از موجودی آن اطلاع داشته باشید. کافی است به این سایت رفته و شماره و کد را در قسمت مربوطه وارد نمایید و گزینه‌ی “Verify” را بزنید. فراموش نکنید که گزینه‌ی ‘I accept the agreement‘ را تیک‌دار کنید. تصویر زیر صفحه‌ی اصلی سایت را نشان می‌دهد.

سرویس پیمر وب مانی

در این صفحه گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که امکانات دیگری را در اختیار شما قرار می‌دهد. مثلا “Change Details” امکان تغییر مشخصات کارت Paymer را به شما می‌دهد. تغییر مشخصات چک پیمر از بازخرید و یا استفاده از آن توسط دارنده‌ی قبلی جلوگیری می‌کند. فراموش نکنید که در صورت تغییر مشخصات چک پیمر، مشخصات دوم را سریعا یادداشت نمایید. پیمر از شماره و کدهای چک صادرشده برای بار دوم بک‌آپ نمی‌گیرد.

با کمک گزینه “Split” شما می‌توانید کارت ووچر خود را در چند مرحله استفاده کنید. یعنی برای مثال ۵ دلار از کارت پیمر ۱۰ دلاری خود را خرج کنید.

گزینه‌ی “Redeem” به شما این امکان را می‌دهد که حساب وب مانی خود را با کارت شارژ وب مانی شارژ نمایید.

اگر به منو سمت چپ صفحه سایت Paymer نگاه کنید گزینه‌ی “Merge” را ملاحظه می‌کنید. شما می‌توانید با این گزینه چند پیمر وب مانی را با هم یکی کنید.

 

همچنین بخوانید:

خرید وب مانی | شارژ حساب وب مانی | شارژ وبمانی

فروشگاه های پذیرنده وب مانی | با وب مانی از کدام سایت ها می توان خرید کرد؟

انتقال پول در وب مانی

پاسپورت وب مانی | انواع وب مانی پاسپورت

درباره‌ی تهرانی

همچنین ببینید

انتقال پول از ایران به انگلیس

انتقال پول از ایران به انگلیس

انتقال پول از ایران به انگلیس روش‌های متعددی دارد که هر یک مزایا و معایبی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 14 =