پنج‌شنبه 13 آگوست 2020
همکاری اپل و گوگل برای مقایسه با ویروس کرونا

همکاری اپل و گوگل برای مقابله با گسترش ویروس کرونا

اپل و گوگل مشغول توسعه فناوری مخصوص موبایل هستند که به کاربران هشدار می‌دهد در فاصله نزدیکی از یک فرد مبتلا به کووید۱۹ قرار دارند. به این ترتیب از شیوع ویروس کرونا جلوگیری می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از بلومبرگ؛ اپل و گوگل گستره نفوذ خود بر بازار فناوری را ترکیب کرده‌اند تا به شیوه‌ای هوشمند با ویروس کرونا مقابله کنند.
این دو شرکت اعلام کرده‌اند مشغول توسعه یک فناوری مخصوص تلفن هوشمند هستند که به کاربران هشدار می‌دهد در فاصله نزدیکی از یک فرد مبتلا به ویروس کرونا قرار گرفته‌اند.

این قابلیت «ردیابی تماس» (contact tracking) نام گرفته و با ارسال به موقع اطلاعات درباره آن که آیا فرد باید خود را قرنطینه کند یا آزمایش ابتلا به ویروس بدهد، در کاهش روند گسترش ویروس کرونا عملکرد موفقی داشته است.

اقدامات قبلی شرکت‌های بزرگ فناوری در آمریکا روی تهیه منابع اطلاعاتی درباره کووید۱۹ بود. اما این شراکت نخستین اقدامی است که به طور مؤثر به کاهش گسترش همه‌گیری کووید۱۹ کمک می‌کند.

اپل و آلفابت اعلام کرده‌اند نرم‌افزار مذکور را در اواسط ماه می عرضه می‌کنند.این نرم‌افزار به مقامات بهداشت عمومی اجازه می‌دهد تا عملیات ردیابی کاربران را انجام دهند.

همچنین این دو شرکت در ماه‌های آینده قابلیت‌هایی به سیستم‌های عامل خود می‌افزایند که برای استفاده از آن‌ها نیاز به یک اپلیکیشن جداگانه نیست.

هنگامی که این طرح به طور کامل اجرا شود،می‌توانند آن را برای طیف وسیعی از جمعیت جهان ارائه کنند. این درحالی است که سیستم عامل iOS اپل و اندروید گوگل در سراسر جهان حدود ۳ میلیارد کاربر دارند.

منبع: مهر

همچنین بخوانید:

امکان استخراج مستقیم مونرو روی گوشی‌های جدید HTC فراهم می‌شود

تجارت جهانی در آستانه سقوط | رکود جهانی اقتصاد به دلیل شیوع کرونا

پی پل از اقدامات جدیدی در رابطه با کارمزدها و بازپرداخت‌ها برای کمک به صاحبین کسب و کارها خبر داد

درباره‌ی آفاق راست منش

همچنین ببینید

استفاده کمپانی ویزا از ارزهای دیجیتال

استفاده کمپانی ویزا از ارزهای دیجیتال

استفاده کمپانی ویزا از ارزهای دیجیتال به یکی از خبرهای داغ بازار رمزارز تبدیل شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *