سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
لیمیت شدن حساب پی پال

لیمیت شدن حساب پی پال

لیمیت شدن حساب پی پال، مانع از انجام برخی عملیات‌های خاص می‌شود. اگر شاغل هستید، نیاز دارید که پرداخت‌های خود را به آسانی و در زمان مقرر انجام دهید، هزینه‌ی خریدهای خود را بپردازید و برای مقاصد تجاری دیگر، به پول خود دسترسی داشته باشید. همچنین مهم است که درباره لیمیت شدن حساب پی پال، دلیل اعمال شدن محدودیت به اکانت پی پال و این که به طور کلی لیمیت شدن برای شما به عنوان صاحب حساب چه معنایی دارد، آگاه باشید. دانستن این محدودیت‌ها و چگونگی پرداختن به آن‌ها به شما کمک می‌کند که از دردسرها و مشکلات احتمالی دوری کنید.

 

لیمیت شدن حساب پی پال چیست؟

لیمیت شدن حساب پی پال، محدودیت‌های موقتی است که بر یک حساب کاربری اعمال می‌شود و مانع از برداشت وجه، ارسال و دریافت پول می‌شود. لیمیت شدن حساب پی پال حتما به این معنا نیست که شما کار اشتباهی انجام داده‌اید؛ بلکه این محدودیت‌ها به دلیل حفظ امنیت هر دو طرف خریدار و فروشنده اتفاق می‌افتند.

 

چرا لیمیت شدن حساب پی پال اتفاق می‌افتد؟

 

اکانت لیمیت شده پی پال

دلایل مختلفی برای لیمیت شدن حساب پی پال وجود دارد:

ممکن است شخص دیگری غیر از خودتان در حال استفاده از حساب شما باشد

اگر پی پال متوجه شود شخصی بدون اطلاع شما از حساب پی پال تان استفاده می‌کند و درباره تراکنش‌های مشکوک کسب اطلاع کند، حساب شما به دلیل جلوگیری از سوء استفاده‌ی کلاه‌بردارن، لیمیت می‌شود. همچنین اگر صادرکننده کارت اعتباری یا دبیت کارت یا بانک به اطلاع پی پال برساند که کسی بدون کسب اجازه شما از کارت یا حساب بانکی‌تان استفاده کرده است، ممکن است اتفاق مشابهی رخ دهد. همچنین به دلایل زیر نیز ممکن است لیمیت شدن حساب پی پال اتفاق بیفتد.

حساب شما با الزامات قانونی مطابقت ندارد

 لیمیت شدن حساب پی پال همچنین زمانی که ثابت شود که حساب شما با الزامات قانونی تطبیق ندارد، اتفاق می‌افتد. برای مثال، اگر شما جهت امور خیریه کمک مالی دریافت می‌کنید، لازم است مدارکی را دال بر این که شما یک سازمان غیر انتفاعی ثبت شده و قانونی هستید را ارایه کنید. ممکن است زمانی که در حال جمع‌آوری این مدارک هستید یا زمانی که پی پال به منظور گردآوری دیگر مدارک لازم، در حال همکاری با شماست لیمیت شدن حساب پی پال اتفاق بیفتد. همچنین اگر سیاست استفاده‌ی مجاز پی پال را دنبال نکنید، از جمله فروش اقلام ممنوع مانند نسخه‌های دارویی یا اسلحه‌ها، در این موارد هم حساب شما لیمیت خواهد شد.

اکانت شما تعداد زیادی دعوی و برگشت پول دارد

زمانی که تعداد دعاوی خریداران و برگشت پول در حساب شما زیاد باشد، ممکن است حساب شما را بررسی کنیم. زمانی که در حال بررسی این مسئله هستیم، ممکن است اکانت پی پال شما لیمیت شود.

تغییرات سریع و ناگهانی در میزان فروش

اگر شروع به فروش یک جنس کاملا جدید کنید، به خصوص اگر اجناس گران تر باشد مثل جواهرات؛ یا زمانی که یک رشد سریع در حجم فروش اتفاق می‌افتد، ممکن است حساب شما لیمیت شود تا زمانی که پی پال این مورد را بررسی کند.

 

پی پال چطور در مورد لیمیت شدن حساب پی پال به شما اطلاع می‌دهد؟

 

paypal resolution center

در برخی موارد، ممکن است از طریق ایمیل و یا در صفحه‌ی مرور اکانت شما اطلاع رسانی شود. با پاسخ سریع به این هشدار و واردشدن به اکانت پی پال و انجام اقدامات لازم، می‌توانید از لیمیت شدن همه جانبه‌ی حساب خود جلوگیری کنید.

اما اگر متوجه لیمیت شدن حساب پی پال شدید، وارد حساب بیزینس پی پال خود شوید و قسمت Resolution center را باز کنید و درباره جزئیات علت لیمیت شدن حساب خود کسب اطلاع کنید. اینجا همچنین همان قسمتی است که اطلاعات خواسته شده از جانب پی پال را پیدا خواهید کرد. درخواست‌ها بسته به هر مورد مختلف است اما برخی از محتمل‌ترین‌ها از این قرار است:

  • صورت حساب از کارپردازان شما
  • اطلاعات در مورد پرداخت‌ها
  • اثبات محموله، اطلاعات حمل و نقل و جابه‌جایی و اطلاعات خریداران
  • اثبات آدرس
  • اثبات هویت

 

چه زمانی لیمیت شدن حساب پی پال برطرف می‌شود؟

 

رفع محدودیت از اکانت پی پال

زمان رفع محدودیت‌ها از حساب پی پال بسته به موارد مختلف است. سریع‌ترین راه برای پیش‌برد فرآیند رفع محدودیت، ثبت اطلاعات مورد نیاز در اسرع وقت است. زمانی که این کار را انجام دهید، اغلب در طول سه روز کاری یا کم‌تر، می‌توانید مرحله بعدی را شروع کنید؛ ممکن است به اطلاعات اضافی نیاز باشد.

نکته: شما هر زمانی می‌توانید وضعیت اکانت خود را در قسمت Resolution Center مشاهده کنید. اگر به هر دلیلی نمی‌توانید مراحل ضروری مورد نیاز برای رفع محدودیت از حساب پی پال را طی کنید، به طور مستقیم با Customer Service برای کمک گرفتن تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط: dispute پی پال چیست؟کاهش کارمزد پرداخت با پی پال

 

می‌خواهید به خارج از کشور سفر کنید؟ | جلوگیری از لیمیت شدن حساب پی پال

 

جلوگیری از لیمیت شدن حساب پی پال

سفر به خارج از کشور ممکن است باعث شود حساب شما در معرض لیمیت شدن قرار گیرد. اما ممکن است بتوانید از این مسئله جلوگیری کنید.

۱. پیش از سفر، یکTravel Profile بسازید؛ این کار را با ورود به حساب پی پال خود از یک دستگاه قابل اعتماد مثل کامپیوتر خانگی خود انجام دهید.

۲. Profile و Settings را انتخاب کنید.

۳. اطلاعات مربوط به سفر خود شامل تاریخ‌ها و مکان را وارد کنید. همچنین ممکن است از شما یک شماره تلفن یا آدرس ایمیل نیز خواسته شود تا پی پال بتواند در صورت نیاز، زمانی که در سفر هستید با شما تماس بگیرد.

نکته: برای این که بتوانید ساخت Travel Profile را با موفقیت انجام دهید، سفر شما باید در عرض ۳۰ روز شروع شود و بیش از یک سال به طول نینجامد.
پروفایل مسافرتی جدید شما فقط به حساب پی پال تان پیوست می‌شود و تأثیری بر مستر کارت دبیت پی پال ندراد. اگر قصد دارید در زمان مسافرت از کارت خود استفاده کنید، یک یا دو روز پیش از مسافرت با شماره ۱۱۶۱-۲۲۱-۸۸۸ تماس گرفته یا یک ایمیل ارسال کنید. یک یادداشت به حساب شما اضافه می‌شود تا دپارتمان امنیت دبیت کارت در جریان قرار گیرد که شما در سفر هستید.

سخن آخر

لیمیت حساب پی پال به دلایل مختلف اتفاق می‌افتد که البته همه‌ی آن‌ها قابل پیش‌بینی و پیش‌گیری نمی‌باشد. حتی ممکن است در شرایطی حساب افراد لیمیت شود که همه‌ی شروط و قوانین پی پال را رعایت کرده باشند. با توجه به این که پیش‌گیری از لیمیت اکانت پی پال قطعی نیست، راه حل‌هایی وجود دارند که احتمال و خسارات وارده از آن را حداقل کنند که سعی کردیم در این مقاله به طور خلاصه به آن‌ها بپردازیم.

جهت دریافت خدمات ارزی و سرویس هایی نظیر افتتاح حساب پی پال، شارژ حساب پی پال، پرداخت با پی پال، خرید و فروش پی پال، همچنین خدمات وب مانی، اسکریل، پرفکت مانی، صدور مستر کارت و بسیاری سرویس‌های دیگر با پی ونت ۲۴ تماس گرفته و از راهنمایی‌های تیم متخصص ما بهره مند شوید.

درباره‌ی تهرانی

همچنین ببینید

بیت کوینر، شت کوینر یا فیات کوینر؛ شما کدام یکی هستید؟

در شرایط نابسامان اقتصادی کشور و جهان، برای محافظت از پس‌اندازی که طی سالیان دراز و به‌زحمت به دست آورده‌اید، چه نوع ذخیره ارزشی را در نظر دارید؟ ارزهای فیات، بیت کوین یا شت کوین؟! آنچه در ادامه می‌خوانید، بررسی سه نوع نگرش نسبت به سرمایه‌گذاری است: افرادی که فیات کوینر هستند یا به‌اصطلاح به ارزهای فیات مثل دلار و یورو اعتقاد دارند، افرادی که شت کوینر هستند و سودای یک‌شبه ره صدساله رفتن با شت کوین‌ها را در سر می‌پرورانند و افرادی که بیت کوینر هستند و فقط معتقدند باید به بیت کوین پناه برد. این مطلب با استفاده از مقاله‌ای صریح و جذاب در وب‌سایت مدیوم از نویسنده شناخته‌شده در حوزه ارزهای دیجیتال به‌نام سیلواین سارل (Sylvain Saurel) نوشته شده است. سارل بدون حاشیه‌رفتن، یک‌راست سر اصل مطلب می‌رود و مردم جهان را به سه دسته فیات کوینر، شت کوینر و بیت کوینر تقسیم می‌کند. ادامه مطلب را از زبان سارل می‌خوانید. در رویارویی با تورم پولی کلانی که تقریباً دو سال است پس از شیوع ویروس کرونا تجربه می‌کنیم، به نظرم باید خود را در موقعیتی قرار دهید که بتوانید از آینده پولی خود به بهترین شکل محافظت کنی..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + دو =