سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
خانه / UST / قوام استیبل کوین‌ها به اعتماد است یا حجم وثیقه؟ پاسخ یک کارشناس
بعد از اتفاقاتی که استیبل کوین شبکه ترا پشت سر گذاشت، فعالان بازار مردد شدند که تا چه حد قادر خواهند بود تخم‌مرغ‌هایشان را در سبد استیبل کوین‌ها گذاشته و روی آنها حساب باز کنند. یکی از کارشناسان معتقد است سازندگان این استیبل کوین‌ها باید برای غیرمتمرکزسازی و کاربردهای پروژه‌هایشان، چاره‌ای بیندیشند. به گزارش کوین تلگراف،‌ سقوط قیمت استیبل کوین UST ترا نشان داد که باید به چندین سؤال پیرامون این‌که چه چیزی باعث می‌شود یک استیبل کوین در میان فعالان روزافزون بازار، قابل استفاده باشد، پاسخ داد. سانگ لی (Sang Lee)، یکی از بنیان‌گذاران وگاکس هولدینگز (VegaX Holdings) که خدمات ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد، طرفدار استیبل‌ کوین‌های غیرمتمرکز است و آنها را به انواع غیرمتمرکز ترجیح می‌دهد؛ اما معتقد است که شاخص مهم، میزان جلب اعتماد مردم است که باعث می‌شود مشکلات این‌چنینی رخ دهد. لی در گفتگویی در ۱۳ مه (۲۳ اردیبهشت) استیبل کوین‌ها را یکی از مهمترین ابزارهای اکوسیستم ارزهای دیجیتال دانست که به معامله‌گران یک واحد محاسبه مشترک می‌دهد، مثل نقشی که دلار آمریکا برای بازارهای جهانی دارد. با این حال ..

قوام استیبل کوین‌ها به اعتماد است یا حجم وثیقه؟ پاسخ یک کارشناس

بعد از اتفاقاتی که استیبل کوین شبکه ترا پشت سر گذاشت، فعالان بازار مردد شدند که تا چه حد قادر خواهند بود تخم‌مرغ‌هایشان را در سبد استیبل کوین‌ها گذاشته و روی آنها حساب باز کنند. یکی از کارشناسان معتقد است سازندگان این استیبل کوین‌ها باید برای غیرمتمرکزسازی و کاربردهای پروژه‌هایشان، چاره‌ای بیندیشند.

به گزارش کوین تلگراف،‌ سقوط قیمت استیبل کوین UST ترا نشان داد که باید به چندین سؤال پیرامون این‌که چه چیزی باعث می‌شود یک استیبل کوین در میان فعالان روزافزون بازار، قابل استفاده باشد، پاسخ داد.

سانگ لی (Sang Lee)، یکی از بنیان‌گذاران وگاکس هولدینگز (VegaX Holdings) که خدمات ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد، طرفدار استیبل‌ کوین‌های غیرمتمرکز است و آنها را به انواع غیرمتمرکز ترجیح می‌دهد؛ اما معتقد است که شاخص مهم، میزان جلب اعتماد مردم است که باعث می‌شود مشکلات این‌چنینی رخ دهد.

لی در گفتگویی در ۱۳ مه (۲۳ اردیبهشت) استیبل کوین‌ها را یکی از مهمترین ابزارهای اکوسیستم ارزهای دیجیتال دانست که به معامله‌گران یک واحد محاسبه مشترک می‌دهد، مثل نقشی که دلار آمریکا برای بازارهای جهانی دارد. با این حال باید توجه داشت که روش حفظ این کاربرد نیز مهم است.

لی در این رابطه می‌گوید:

مهمترین ویژگی برای یک استیبل کوین، آن است که میخ خود را محکم کوبیده و قیمت را به‌درستی ثابت نگه دارد. در غیر این صورت آن واحد محاسبه مشترک، غیرقابل اعتماد و سپس غیرقابل استفاده می‌شود.

به اعتقاد لی، استیبل کوین‌‌ها وقتی واقعاً قابل‌استفاده می‌شوند که مردم به‌اندازه کافی به آن‌ها اعتماد کنند. با این حال این نکته به نظر متناقض می‌رسد؛ زیرا از آن طرف مردم وقتی به یک استیبل کوین اعتماد می‌کنند که دیگران از آن استفاده می‌کنند. لی می‌گوید برای این‌که توسعه‌دهندگان این استیبل کوین‌ها بر این تناقض فائق آیند باید قبل از ساخت، از یک مورد مطمئن شوند. آنها باید بدانند که «جلب اعتماد، بی‌نهایت مهم‌تر از حجم وثیقه پشتیبان استیبل کوین‌ها است».

مسائل مربوط به اعتماد و طراحی در خط مقدم بحث پیرامون سقوط استیبل کوین UST قرار داشت. وقتی قیمت لونا، توکن بومی شبکه ترا و قیمت بیت کوین که وثیقه این استیبل کوین است کاهش یافت، جامعه این ارز دیجیتال به‌سرعت اعتماد خود را از دست دادند. در کنار این سلب اعتماد، کاهش کاربرد نیز مزید بر علت شد و همین امر ارزش این ارز دیجیتال را به‌شدت کاهش داد.

امروزه حداقل ۹۷ استیبل کوین در صنعت ارزهای دیجیتال وجود دارند که اکثر آن‌ها به دلار آمریکا وابسته هستند. در حالی که در نگاه اول این تعداد استیبل کوین به نظر بیش از حد به نظر می‌رسد، از نگاه لی باید تعداد استیبل کوین‌ها بالا باشد و همین‌طور تعداد زیادی از آنها غیرمتمرکز باشند.

لی می‌گوید ما نمی‌خواهیم یک استیبل کوین کل بازار را قبضه کرده و بر دیگران حکومت کند، ما می‌خواهیم در وهله اول جلوی این اتفاق گرفته شود. در میان پنج استیبل کوین برتر بازار، تنها دای (DAI) و مجیکال اینترنت مانی (MIM) برنامه‌ای برای غیرمتمرکزشدن دارند.

البته لی این را نمی‌گوید که ما باید انتظار داشته باشیم استیبل کوین‌های پیشروی فعلی، خیلی سریع غیرمتمرکز شوند؛ اما حداقل باید مسیری برای رسیدن به هدف غیرمتمرکزسازی در آینده داشته باشند. به‌نظر لی، مشکل حیاتی که ارزهای دیجیتال سعی در برآورده‌کردن آن دارند، فقدان شفافیت و پاسخ‌گویی است و نبود همین عامل می‌تواند مهم‌ترین عامل شکست ارزهای دیجیتال متمرکز فعلی باشد.

لی با تشویق روی‌آوردن به آینده‌ای غیرمتمرکزتر برای ارزهای دیجیتال،‌ به فعالان این حوزه توصیه می‌کند به‌جای چالش‌های بیهوده، به‌سمت افزایش همکاری و مشارکت با یکدیگر بروند.

به‌گفته لی، ما می‌توانیم جهان را به‌سمت یک اکوسیستم مبتنی بر بلاک چین پیش ببریم که در کل چیز خوبی است؛ اما بهتر است به‌جای مجادله درباره اینکه فناوری ما بهتر از دیگری است، درباره مسائل واقعاً مهم بلاک چین صحبت کنیم.

The post قوام استیبل کوین‌ها به اعتماد است یا حجم وثیقه؟ پاسخ یک کارشناس appeared first on ارزدیجیتال.

درباره‌ی تهرانی

همچنین ببینید

ربات تریدر یا ربات معامله‌گر (Trader Bot) چیست؟

بی‌شک وجود فناوری‌های جدید موجب آسان‌ترشدن کارهای گوناگون می‌شود. امروزه با رشد چشمگیر سرمایه‌گذاران حوزه ارزهای دیجیتال و گسترش نوآوری‌های مالی در این عرصه، باردیگر دانش و فناوری‌های نوین به‌کمک ما آمده‌اند تا سرعت نقل‌وانتقالات مالی و معاملاتمان را افزایش دهیم. ارزهای دیجیتال دارایی‌های پرنوسانی هستند و برخلاف برخی از بازارهای سنتی، معاملات در ارزهای دیجیتال به ساعات خاصی محدود نشده و معامله‌گران ممکن است نتوانند واکنش سریع و درستی دربرابر تغییرات قیمت و بازوبسته‌کردن معاملات خود نشان دهند؛ بنابراین، ربات‌ تریدر (Trader Bot) یا ربات‌ معامله‌گر ارزهای دیجیتال به‌وجود آمده‌ است تا به سرمایه‌گذاران در این زمینه کمک کند. معامله‌گران می‌توانند با بهره‌گیری از قوانینی مشخص در ربات تریدر، از آن برای دادوستدشان استفاده کنند. این ربات‌ها تبادلات مالی را به‌طور خودکار انجام و به کاربر اجازه می‌دهند به‌جای صرف وقت زیاد و رصد مداوم بازار، روی مسائل دیگری تمرکز کند. با استفاده از این ابزارهای جدید می‌توان پارامترهای گوناگونی مانند نوع استراتژی‌های معاملاتی یا بازه‌های زمانی مطلوب را برای معاملا..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =