چهارشنبه 23 سپتامبر 2020
فروش غیر حضوری ارز

پیشنهاد ویژه صرافان برای فروش غیرحضوری ارز

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کنفدراسیون صادرات ایران، کامران سلطانی‌زاده گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا و ضرورت حفظ سلامت جامعه‌ی صرافان و عموم مردم، کانون صرافان طرح خرید و فروش ارز از طریق اپلیکیشن رسمی کانون صرافان را اجرایی خواهد کرد.

وی از ارایه ی طرحی به بانک مرکزی برای انجام فروش ارز در فضای مجازی توسط صرافی‌های مجاز و تحت نظارت دستگاههای نظارتی خبر داد و گفت: مسئولیت دریافت و تحویل ارز تا درب منازل را به عهده می‌گیریم.

رئیس کانون صرافان افزود: در این طرح علاوه بر کاهش مراجعات به صرافی‌ها و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، به حفظ آرامش بازار ارز هم کمک خواهد شد.

وی تصریح کرد: در قالب این طرح، صرافان ضمن فعال‌سازی ظرفیت دورکاری پرسنل خود، مسئولیت دریافت و تحویل ارز تا درب منازل را به عهده خواهند داشت؛ این در حالی است که این طرح موجب شکسته شدن فضای انحصار دلالان در دوره‌ای خواهد بود که به دلیل مسائل مرتبط با کرونا، صرافی‌ها با کاهش و محدودیت در فعالیت مواجه هستند.

سلطانی‌زاده ادامه داد: پیش از این، دستورالعمل تأسیس صرافی‌ها، خرید و فروش ارز در فضای مجازی را ممنوع اعلام کرده بود، که به نظر می‌رسد ضروری است بانک مرکزی جهت حفظ سلامت عموم مردم و جامعه‌ی صرافان در این خصوص مساعدت لازم را معمول نموده تا شاهد اتفاقاتی که در خصوص مدافعان اقتصادی در سیستم بانکی رخ داد، نباشیم.

وی اظهار داشت: این طرح با نظارت نهادهای مربوط و مطابق با نظر بانک مرکزی قابلیت اجرایی دارد؛ ضمن این که این آمادگی وجود دارد که محموله‌های کوچک ارزی را نیز بتوان بیمه نمود.

منبع: مهرنیوز


همچنین بخوانید:

وضعیت بازار طلا بعد از قرنطینه

حمله هکرها به مرکز تحقیقات کرونا و درخواست بیت کوین

۴ سیگنال برای بازار ارز در هفته نخست سال ۹۹ | دلار چه خواهد شد؟

 

درباره‌ی تهرانی

همچنین ببینید

پول فیات چیست

پول فیات (Fiat Currency) چیست؟ | درباره ارز فیات چه می‌دانید؟

پول یا ارز فیات Fiat چیست؟ پول فیات به واحد پولی گفته می‌شود که دولت‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *