یکشنبه 3 جولای 2022
خانه / آزمون های بین المللی / دانشگاه شیکاگو (University of Chicago)
دانشگاه شیکاگو (University of Chicago)

دانشگاه شیکاگو (University of Chicago)

دانشگاه شیکاگو (University of Chicago)

دانشگاه شیکاگو کجاست؟ دانشگاه شیکاگو یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در شهر شیکاگو، ایالت ایلینویز است که در سال 1890 تأسیس شده است. این دانشگاه در پاییز سال 2019، 16445 دانشجو شامل 6286 دانشجوی کارشناسی و 10159 دانشجوی تحصیلات تکمیلی را ثبت نام کرد. دانشگاه شیکاگو توسط مجله‌های رسمی رنکینگ، در دسته‌ی برترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد. این دانشگاه از یک کالج کارشناسی و پنج بخش پژوهشی تحصیلات تکمیلی که شامل تمام برنامه‌های تحصیلات تکمیلی و کمیته‌های میان‌رشته‌ای می‌شود، تشکیل شده است. جهت پرداخت شهریه و اپلیکیشن فی دانشگاه‌های خارجی می‌توانید از خدمات ارزی مجموعه ما (پرداخت با ویزا کارت، مستر کارت، پی پال و …) استفاده کنید.

رشته های دانشگاه شیکاگو

رشته های دانشگاه شیکاگو در مقطع لیسانس و تحصیلات تکمیلی طیف گسترده‌ای از انواع رشته‌های مختلف را در بر می‌گیرد که در اینجا به تعدادی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:
پزشکی
حقوق
فیزیک
شیمی
مدیریت خدمات اجتماعی
علوم اجتماعی
مهندسی مولکولی
الهیات
زیست شناسی
سیاست عمومی
جغرافیا
هنر
موسیقی
آمار
روان شناسی
حقوق
مردم شناسی
علوم کامپیوتر
اقتصاد
زبان و ادبیات انگلیسی

بورسیه دانشگاه شیکاگو

بورس‌های تحصیلی مبتنی بر شایستگی دانش آموزان(Merit Scholarship)
بورس برنامه‌های . U Chicago’s Odyssey Scholarship Program.
بورسیه‌های تحصیلی برای دانش آموزان منطقه شیکاگو.
در هر کشوری که باشید، اگر دانشگاه شیکاگو حضور شما را لازم بداند شما را تشویق به اخذ بورسیه می‌کند. یکی از محبوب‌ترین منابع برای جست و جوی بورسیه‌های تحصیلی وب سایت FASTWEB  است. اگر شما بورس‌های Merit  را دریافت می‌کنید باید گزارش آن را به دفتر دانشگاه شیکاگو U Chicago’s Office of College Aid ارسال کنید. بورسیه‌های دانشگاه از سهم درآمد تابستان کسر می‌شود اما کمک دانشگاه مبتنی بر نیاز دانش آموز کاهش داده نمی‌شود.
دانشگاه شیکاگو دانش آموزان نمونه را برای دریافت بورسیه Merit  براساس شایستگی متقاضیان انتخاب می‌کند. دانشگاه شیکاگو براساس پیشرفت تحصیلی برجسته ودستاوردهای فوق برنامه و اخذ نشان رهبری به دانشجویان بورسیه می‌دهد. جوایز شایستگی توسط کمیته براساس درخواست متقاضی برای ۴ سال در مقاطع کارشناسی به آن‌ها اعطا می‌گردد.
هزینه تحصیل در دانشگاه شیکاگو متناسب با رشته‌های تحصیلی دانشگاه متفاوت است اما در کل هزینه تحصیل در امریکا  و هزینه زندگی  حدودا ۶۰۰۰۰ دلار تا ۴۵۰۰۰۰ دلار متغیر است.

شهریه دانشگاه شیکاگو

شهریه دانشگاه شیکاگو در هرسال تحصیلی یعنی برای ۲ ترم، در هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکتری حدود ۵۷ هزار دلار است که این مبلغ در مقاطع و رشته‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. دانشجویان سال اول نیز هزینه‌های جانبی دیگری مانند هزینه انجام امور اداری و هزینه ثبت نام را نیز باید پرداخت کنند. به دلیل خصوصی بودن این دانشگاه، همه دانشجویان آمریکایی و خارجی موظف به پرداخت شهریه در این دانشگاه هستند.
حداقل هزینه زندگی دانشجویی در شیکاگو در آمریکا برای یک نفر حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دلار در ماه است. این مبلغ بسته به سبک زندگی هر فرد می‌تواند بیشتر نیز باشد. برای صرفه جویی در هزینه مسکن می‌توانید خانه‌های چندخوابه همراه با دانشجویان دیگر اجاره کنید و یا از خوابگاه‌های دانشجویی استفاده کنید.
دانشجویان خارجی در آمریکا هم‌زمان با تحصیل اجازه ۲۰ ساعت کار نیمه وقت در هفته را دارند که با توجه به هزینه‌ها، با درآمد این مشاغل تا ۶۰ درصد هزینه‌های زندگی را می‌توان پرداخت کرد.

مدارک مورد نیاز برای اپلای دانشگاه Chicago

پرکردن آنلاین فرم اپلای
پرداخت اپلیکیشن فی به مبلغ 75 دلار
توصیه نامه دو استاد یا معلم به زبان انگلیسی
ریزنمرات و تمامی مدارک مقاطع پیشین با ترجمه و مهر رسمی
حداقل نمره تافل اینترنتی 95 و آیلتس 7 (برای مقطع ارشد و دکتری حالت رقابتی پیدا می‌کند و همچنین هر رشته نیز مینیموم نمره خود را دارد.)

همین حالا حواله سوئیفت خود را نقد کنید

 

دپارتمان های دانشگاه Chicag

 

دپارتمان علوم انسانی

دپارتمان مهندسی
دپارتمان فیزیک
دپارتمان علوم اجتماعی
دپارتمان حقوق
دپارتمان علوم سیاسی
دپارتمان تاریخ هنر
دپارتمان بیوشیمی
دپارتمان شیمی
دپارتمان سینما
دپارتمان تجارت
داپارتمان زبان و ادبیات انگلیسی
دپارتمان روابط بین المللی
دپارتمان زبان شناسی
دپارتمان پزشکی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته تحصیلی خود و ددلاین‌های دپارتمان‌های مختلف این دانشگاه، به سایت رسمی دانشگاه شیکاگو مراجعه کنید.

درباره‌ی تهرانی

همچنین ببینید

حواله به سنگاپور

ارسال حواله به سنگاپور

حواله به سنگاپور سنگاپور یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جنوب شرقی آسیاست. این کشور یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + چهارده =