شنبه 28 نوامبر 2020
حواله ارزی

حواله ارزی

حواله چیست؟ در مورد حواله ارزی چه می‌دانید؟ در این مطلب به توضیح حواله ارزی و انواع آن می‌پردازیم. اگر به هر دلیلی با نقل و انتقال‌های بین المللی سر و کار دارید و می‌خواهید در مورد حواله ارزی اطلاع کسب کنید، ادامه‌ی این مطلب را مطالعه کنید. جهت دریافت خدمات حواله ارزی و ثبت سفارش، با مجموعه ما تماس بگیرید.

 

حواله چیست؟

حواله چیست؟

از ابتدا شروع می‌کنیم. معنی حواله چیست؟ حواله کردن به معنی ارسال (پول) به یک شخص یا یک مکان است؛ به خصوص به معنی پرداخت یک درخواست، به یک حساب یا یک چک است.

به عبارت دیگر، حواله، مجموع پول پرداخت شده به مکانی خارج از کشور است. در حالت معمولی، کلمه حواله به انتقال پول به هر روشی- وایر ترانسفر، انتقال آنلاین، از طریق ایمیل، یا استفاده از کارت اعتباری و دبیت کارت اشاره دارد. این کار ممکن است برای پرداخت یک صورت حساب از جانب یک کارپرداز، پرداخت یک کارمند یا برای ارسال به خانواده در کشوری دیگر انجام شود.

 

مدت زمان جابه‌جایی حواله ارزی (Remittance floating)

مدت زمان جابه‌جایی حواله ارزی

اگر می‌خواهید حواله‌ای پرداخت یا دریافت کنید، مدت زمان پردازش آن، زمان جابه‌جایی حواله ارزی (Remittance floating) نامیده می‌شود. برای مثال اگر یک چک را از طریق ایمیل ارسال کنید، مدت زمانی که طول می‌کشد تا چک به شخص مورد نظر برسد، پرداخت انجام شود و پول به حساب شخص دریافت‌کننده سپرده شود، کل زمانی است که برای جابه‌جایی حواله ارزی مورد نیاز است.

به طور خاص برای بیزینس‌ها و فری‌لنسرها اهمیت دارد که این مدت زمان را محدود کنند. بلاک شدن پول زمانی که در حال پردازش است، جریان پول نقد را محدود می‌کند. همان‌گونه که انتقال پول بین المللی از طریق پست یا برخی دیگر از روش‌های سنتی، می‌تواند روزها یا هفته‌ها به طول انجامد.

شما می‌توانید مدت زمان جابه‌جایی حواله ارزی خود را با توافق با طرف مقابل بر سر این که از سریع‌ترین و مناسب‌ترین سرویس را انتخاب کنید، کاهش دهید.

 

چه شرکت‌هایی سرویس‌های حواله جات ارزی ارائه می‌دهند؟

شرکت هایی که پرداخت حواله بین الملل دارند

اگر می‌خواهید یک حواله ارزی پرداخت کنید، چند گزینه پیش روی شماست.

در اغلب موارد، می‌توانید پرداخت خود را از طریق بانک و به کمک وایر ترانسفر (wire transfer) انجام دهید. گرچه، همه‌ی بانک‌ها از این سرویس برای انتقال پول بین المللی برخوردار نیستند.

سرویس‌هایی چون وسترن یونیون (western union) و مانی گرام (moneygram) به شما این امکان را می‌دهند که به صورت آنلاین یا با حضور در خودپردازهایی که در سراسر جهان دارند، انتقال پول را انجام دهید. به این ترتیب، پول به حساب دریافت‌کننده واریز می‌شود.

بسته به ارزها و کشورهای درگیر معامله، می‌توانید از پی پال نیز استفاده کنید. در هر صورت همیشه بهتر است از یک شرکت ارایه دهنده‌ی سرویس‌های تخصصی مثل مجموعه ما کمک بگیرید و از نرخ تبدیل منصفانه و کارمزدهای پایین انتقال پول بهره‌مند شوید.

 

از چه روش‌های پرداختی می‌توان برای ایجاد یک حواله ارزی استفاده کرد؟

برای این که پول را به شخصی خارج از کشور حواله کنید، بسته به فاکتورهایی نظیر سرعت انتقال پول و کارمزد، می‌توانید از سرویس‌های مختلفی استفاده کنید. با توجه به محل زندگی خود، شخصی که طرف مقابل تبادل مالی است و جزئیات دقیق تراکنش، ممکن است تمام گزینه‌ها برای شما فراهم نباشد. بنابراین بهتر است که جست و جوی خود را به شکلی دقیق انجام دهید.

 

پرداخت از طریق وایر ترانسفر بین الملل

حواله ارزی با وایر ترانسفر

یک روش متداول برای پرداخت حواله ارزی، انتقال پول بین المللی از طریق بانک است. می‌توانید در یک شعبه بانک محلی خود حضور پیدا کنید یا از طریق سیستم آنلاین بانک یا اپلیکیشن این کار را انجام دهید.

چنین مبادلات بین المللی، معمولا از طریق جابه‌جایی پول از یک حساب بانکی به یک حساب دیگر انجام می‌شود که به آن شبکه سوئیفت می‌گویند. سوئیفت، شبکه‌ای از بانک‌ها در سراسر جهان است که با هم همکاری می‌کنند تا اطمینان کسب کنند که پول شما در نهایت به شخص مورد نظرتان خواهد رسید. به این علت که چندین بانک در این مبادلات نقش دارند و هرکدام کارمزدهای خود را دارند، این روش می‌تواند بسیار پرهزینه باشد.

 

پرداخت حواله ارزی از طریق پول نقد/ چک

پرداخت حواله با چک

شما می‌توانید حواله ارزی خود را ازطریق پول نقد یا چک پرداخت کنید. در مورد استفاده از چک، می‌توانید چک را از طریق پست (mail) ارسال کرده و منتظر بمانید. اما این روش به وضوح دارای معایبی است. این روش بسیار کند است و احتمال این که چک گم شود، تخریب شود یا دزدیده شود وجود دارد. به علاوه این‌که امروزه چک‌ها بسیار کم‌تراز گذشته مورد قبول هستند و مشخصا بهترین گزینه پیش روی شما نیستند. آلمان، اتریش، هلند، بلژیک وکشورهای حوزه اسکاندیناوی چک‌ها را از سیستم بانک‌داری خود حذف کرده‌اند و بریتانیا نیز درصدد است اقدام مشابهی را انجام دهد.

اگر می‌خواهید حواله خود را با پول نقد پرداخت کنید، می‌توانید از شرکت‌هایی مثل وسترن یونیون یا مانی گرام استفاده کنید. این سرویس‌ها، انتقال پول آنلاین را فراهم می‌کنند. اگر شما یا شخصی که پول را به حساب او واریز می‌کنید، حساب بانکی نداشته باشد، باز هم می‌توان از این سرویس استفاده کرد؛ اما احتمالا با هزینه‌ای زیاد. کارمزدها بالا هستند و نرخ‌های تبدیل مناسب نیستند. بنابراین بهتر است که از یک تبدیل‌کننده‌ی ارز آنلاین استفاده کنید تا هزینه‌ی واقعی تبدیل و انتقال ارز را محاسبه کنید.

 

پرداخت حواله ارزی از طریق ترانسفر آنلاین

پرداخت آنلاین حواله ارزی

پی پل یکی از اولین سرویس‌هایی بود که در سال 1998، زمانی که شرکت تأسیس شد، ترانسفر آنلاین ارایه کرد. پی پال اکنون 210 میلیون اکانت فعال دارد و در 25 کشور مختلف، پرداخت آنلاین را فراهم کرده است. برای انتقال پول با پی پال، هم شما و هم طرف مقابل، باید دارای اکانت پی پال باشید. می‌توانید به صورت آنلاین یک اکانت پی پال بسازید و آن را به حساب بانکی یا کارت اعتباری خود لینک کنید. پی پال سرویس خوب و معتبری است اما به خصوص برای انتقال پول بین المللی، شامل کارمزدهای زیادی است. بسته به ارز و کشورهای درگیر معامله، کارمزدها بین 13%-3% متغیر است.

 

پرداخت حواله ارزی با دبیت یا کردیت کارت

پرداخت حواله با دبیت کارت

در برخی موارد، اگر پرداخت ارزی خود را با دبیت یا کردیت کارت انجام دهید، کارمزد اضافی شامل پرداخت شما می‌شود. به طور مثال، انتقال پول آنلاین پی پال، می‌تواند تا %4/7-%4 هزینه‌ی بیشتر در بر داشته باشد. وسترن یونیون نیز، در صورتی که پرداخت حواله را با کارت انجام دهید، کارمزد خود را افزایش می‌دهد. در هر حال، شرکت‌ها مقادیر کارمزد را از قبل به شما اعلام می‌کنند و به این صورت می‌توانید تصمیم بگیرید که این روش برای شما به صرفه است یا ترجیح می‌دهید انتقال پول را از طریق بانک انجام دهید تا مجبور نباشید کارمزدهای اضافی بپردازید.

 

سخن آخر

نقل و انتقال ارزی در تراکنش‌های بین المللی، امری مهم و در برخی مواقع ضروری است. به دلیل حساسیت تبادلات مالی و با توجه به اعمال تحریم‌ها که تراکنش‌های بین المللی را با مشکل روبه‌رو کرده، پیشنهاد می‌شود پرداخت حواله ارزی را به شرکت‌های معتبر و متخصص بسپارید.

مجموعه ما با بهره گیری از تیم مجرب و حرفه‌ای، آماده‌ی ارایه خدمات حواله جات ارزی شامل حواله بانکی بین المللی، انتقال پول به خارج از کشور از طریق حساب بانکی، نقد حواله جات ارزی، حواله سوئیفت، حواله وسترن یونیون و خدمات متنوع دیگر است. می‌توانید با این مجموعه تماس گرفته و در رابطه با پرداخت حواله ارزی خود راهنمایی و مشاوره دریافت کنید.

 

همچنین بخوانید:

ارسال حواله کرون به سوئد

حواله به ژاپن

انتقال پول از آلمان به ایران

حواله به اوکراین

درباره‌ی تهرانی

همچنین ببینید

سیسنم پرداخت AirPay

AirPay چیست؟ | سیستم پرداخت ایرپی

AirPay (ایرپی) یک روش پرداخت جدید و اولین و تنها سیستم پرداخت در هند است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *