سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
انواع حساب پی پال

انواع حساب پی پال

انواع حساب پی پال با توجه به نیاز و موارد استفاده‌ی کاربران در نظر گرفته شده است. پی پل (PayPal) که در ایران بیشتر با اسم پی پال شناخته می‌شود، یک درگاه الکترونیکی معتبر است که از آن برای انتقال پول بین المللی استفاده می‌شود. در این متن به توضیح ویژگی‌های انواع حساب پی پال پرداخته‌ایم.

 

انواع حساب پی پال

 

انواع حساب کاربری در پی پال

پی پال تاکنون حساب‌های کاربری مختلفی داشته است. هر کدام از آن‌ها برای دسته‌ای از کاربران – خریداران، فروشندگان و بیزینس‌ها- مناسب است. اما همه‌ی آن‌ها در اصل بسیار شبیه به هم عمل می‌کنند. تفاوت‌های آن‌ها ساده هستند و ارزش یادگیری دارند؛ چراکه انتخاب صحیح نوع حساب پی پال، می‌تواند زندگی شما را آسان‌تر کند.
هر فرد مجاز است یک حساب شخصی پی پال (Personal) و یک حساب تجاری/ ویژه (Business/Premier) داشته باشد.

 

حساب شخصی پی پال (Personal Account)

اکانت پرسونال پی پال، در واقع حساب استاندارد است. می‌توانید به این حساب پول واریز کنید و از آن پول برای خرید آنلاین یا ارسال به دوستان و اعضای خانواده استفاده کنید. این حساب برای مواردی همچون خرید از eBay، پرداخت پول شام به دوستان خود و ارسال هدیه کریسمس به آشنایان و خانواده، بسیار پرکاربرد است.

 

حساب پریمیر پی پال (Premier Account)

حساب پریمیر پی پال برای هر کسی که می‌خواهد به صورت تک نفره محصولات خود را به شکل آنلاین به فروش برساند، اعم از تفننی و سرگرمی یا به طور حرفه‌ای، مناسب است. صاحبان حساب پریمیر می‌توانند پرداخت‌های پی پال را در eBay دریافت کنند، پرداخت‌های دبیت یا کردیت را از جانب هر شخصی قبول کنند و دبیت کارت پی پال دریافت کنند.

 

حساب بیزنیس پی پال (Business Account)

حساب بیزینس پی پال برای کسانی مناسب است که می‌خواهند محصولات خود را تحت عنوان یک کمپانی یا یک نهاد به صورت آنلاین به فروش برسانند. علاوه بر مزایای حساب پریمیر، حساب‌های بیزینس می‌توانند انتقال‌های بانکی را نیز بپذیرند (با کارمزد به ازای هر تراکنش)، دسترسی محدود ۲۰۰ کارمند را فراهم کنند و از ویژگی‌های خاصی همچون Express Checkout بهره ببرند.

 

حساب دانش آموزی پی پال (Student Account)

حساب دانش آموزی پی پال یک حساب با دسترسی محدود است که برای سادگی کار نوجوانان (۱۳ سال به بالا) و آشنایی با مفهوم مدیریت پول در نظر گرفته شده است. حساب‌های دانش آموزی پی پال با یک دبیت کارت در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد که دانش آموز در هرجایی که مستر کارت را می‌پذیرد می‌تواند از آن استفاده کند.

به علاوه، حساب‌های دانش آموزی پی پال به حساب یکی از والدین متصل است (نوع این حساب می‌تواند هریک از انواع حساب پی پال باشد که در بالا توضیح داده شد) که به والدین اجازه می‌دهد تا تمام فعالیت‌های فرزندان خود را مانیتور کنند و محدودیت مصرف برای آن‌ها اعمال کنند. حساب والدین می‌تواند تا سقف ۴ حساب دانش آموزی متصل به خود داشته باشد.

 

وریفای کردن حساب پی پال

مثل تمام تبادلات آنلاین که با پول سر و کار دارند؛ کلاه‌برداری در پی پال نیز دور از انتظار نیست و در هر دو طرف معامله خریداران و فروشندگان وجود دارد. اگر در حال خرید کردن هستید، می‌خواهید بدانید آیا فروشنده، قانونی و مجاز است یا نه و هچنین به عکس؛ اگر شما فروشنده هستید می‌خواهید درباره مشروعیت خریدار مطمئن شوید.

اینجا است که وریفای کردن پی پال اهمیت پیدا می‌کند. به منظور وریفای کردن حساب پی پال خود، لازم است دو مورد از ۳ مورد زیر را انجام دهید:

• یک حساب بانکی را تأیید و لینک کنید.

• یه کارت دبیت یا کردیت را وریفای و لینک کنید.

• شماره‌ی امنیت اجتماعی (Social Security Number) خود را ارایه دهید.

وریفای کردن حساب پی پل نه تنها باعث افزایش اعتبار شما می‌شود، بلکه محدودیت برداشت از حساب را نیز حذف می‌کند.

 

کارمزد تراکنش‌های پی پال

 

کارمزد پی پال

ایجاد انواع حساب پی پال رایگان است و تنها به اسم حقوقی شما، آدرس منزل‌تان، شماره تلفن و آدرس ایمیل شما نیاز است.

تمام انواع حساب پی پال شامل میزان یکسانی کارمزد هستند: %۹/۲ + ۳/۰ دلار امریکا به ازای هر تراکنش. این کارمزد می‌تواند توسط فرستنده یا گیرنده پرداخت شود. همچنین اگر با استفاده از فاکتور از شخصی درخواست پرداخت کنید، آن نیز شامل کارمزد می‌شود.

توجه: می‌توانید بدون کارمزد برای دوستان یا خانواده پول ارسال کنید اما چنین کاری، باعث می‌شود از هرگونه حمایت از فروشنده (Buyer Protection) که توسط پی پال ارایه می‌شود، مستثنی شوید. بنابراین بهتر است هنگام معامله با خریداران واقعی، از این کار به عنوان یک روزن گریز از قانون استفاده نکنید.

 

کارت‌های پی پال

 

انواع کارت پی پال

به عنوان یک کاربر پی پال، می‌توانید یک کارت لینک شده به حساب پی پال خود داشته باشید که هر موقع بخواهید بتوانید از آن استفاده کنید. به طور کلی سه نوع کارت پی پال وجود دارد.

 

مستر کارت دبیت پی پال (PayPal Debit Madtercard)

مستر کارت دبیت پی پال، یک دبیت کارت است که تنها در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که صاحب یک حساب بیزینس یا پریمیر باشند. برای دریافت آن باید درخواست دهید و اگر از حساب خود پول زیادی را دریافت و جا به جا می‌کنید، پیشنهاد می‌شود حتما این کارت را تهیه کنید. این کارت امکان استفاده از پول را از حساب پی پال شما در هر کجا که باشید چه به صورت آنلاین و چه در فروشگاه‌ها فراهم می‌کند.

مزایای این کارت عبارت‌اند از:

• بدون کارمزد سالانه

• برداشت پول از ATM

• اتصال یک حساب بانکی برای بودجه‌ی پشتیبان

• برگشت ۱% پول نقد در خریدها به صورت نامحدود

توجه کنید که تراکنش‌های مستر کارت دبیت پی پال، محدود به خرید تا سقف ۳۰۰۰$ در روز و ۴۰۰$ در روز برای برداشت‌های ATM است. ممکن است شامل کارمزدهایی نیز شود مثلا برای تراکنش‌های ATM.

 

مستر کارت اکسترا پی پال (PayPal Extras Mastercard)

مستر کارت اکسترا پی پال یک کارت اعتباری است که توسط بانک Synchrony ارایه می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که خریدهای خود را با کردیت کارت انجام دهید به جای این که به طور مستقیم از حساب خود پول خرج کنید. برای تهیه این کارت باید درخواست دهید و شرایط شما جهت دریافت این کارت سنجیده خواهد شد.

مزایای این کارت شامل موارد زیر است:

• بدون کارمزد سالانه

• امتیازدهی به ازای هر خریدی که انجام می‌شود

• امتیازهای X2 برای خرید از EBAY و PAYPAL

• امتیازهای X3 برای پمپ بنزین و رستوران‌ها

• امتیازها شامل کارت‌های هدیه، کالا، برگشت پول و حتی تسهیلات سفر شامل بلیط‌های هواپیما، هتل‌ها و ماشین است.

 

کارت اتصال هوشمند پی پال (PayPal Smart Connect Card)

کارت اتصال هوشمند پی پال یک کارت اعتباری دیگر است که توسط بانک Synchrony ارایه می‌شود ولی تنها برای خریدهای آنلاین می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. همچنین نسبت به کارت اکسترا پی پال از محبوبیت بیشتری برخوردار است. از بین این دو کارت تنها مجاز هستید یکی را داشته باشید.

مزایای این کارت عبارت‌اند از:

• اتصال مستقیم به اکانت پی پال

• هرجایی که پی پال مورد قبول باشد این کارت هم مورد قبول است.

 

سخن آخر

در این مقاله با انواع مختلف حساب پی پال آشنا شدیم. هریک از این حساب‌ها، مزایای خود را دارند و با توجه به نوع کاربری خود، می‌توانید حساب پی پال خود را انتخاب کنید. با توجه به این که در ایران نمی‌توان به صورت عادی یک حساب پی پال ایجاد کرد، این مجموعه می‌تواند برای افتتاح انواع حساب پی پال، وریفای کردن حساب پی پال، خرید و فروش با پی پال، پرداخت با پی پال و دیگر خدمات مورد نیاز شما در این مسیر با شما هم‌قدم باشد. جهت سفارش انواع خدمات ارزی شامل خدمات وب مانی، حواله ارزی سوئیفت و وسترن یونیون، مانی گرام، اسکریل، پرفکت مانی، خرید و فروش ارز دیجیتال و… با تیم متخصص ما در تماس باشید.

درباره‌ی تهرانی

همچنین ببینید

بیت کوینر، شت کوینر یا فیات کوینر؛ شما کدام یکی هستید؟

در شرایط نابسامان اقتصادی کشور و جهان، برای محافظت از پس‌اندازی که طی سالیان دراز و به‌زحمت به دست آورده‌اید، چه نوع ذخیره ارزشی را در نظر دارید؟ ارزهای فیات، بیت کوین یا شت کوین؟! آنچه در ادامه می‌خوانید، بررسی سه نوع نگرش نسبت به سرمایه‌گذاری است: افرادی که فیات کوینر هستند یا به‌اصطلاح به ارزهای فیات مثل دلار و یورو اعتقاد دارند، افرادی که شت کوینر هستند و سودای یک‌شبه ره صدساله رفتن با شت کوین‌ها را در سر می‌پرورانند و افرادی که بیت کوینر هستند و فقط معتقدند باید به بیت کوین پناه برد. این مطلب با استفاده از مقاله‌ای صریح و جذاب در وب‌سایت مدیوم از نویسنده شناخته‌شده در حوزه ارزهای دیجیتال به‌نام سیلواین سارل (Sylvain Saurel) نوشته شده است. سارل بدون حاشیه‌رفتن، یک‌راست سر اصل مطلب می‌رود و مردم جهان را به سه دسته فیات کوینر، شت کوینر و بیت کوینر تقسیم می‌کند. ادامه مطلب را از زبان سارل می‌خوانید. در رویارویی با تورم پولی کلانی که تقریباً دو سال است پس از شیوع ویروس کرونا تجربه می‌کنیم، به نظرم باید خود را در موقعیتی قرار دهید که بتوانید از آینده پولی خود به بهترین شکل محافظت کنی..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =