شنبه 23 ژانویه 2021
استفاده کمپانی ویزا از ارزهای دیجیتال

استفاده کمپانی ویزا از ارزهای دیجیتال

استفاده کمپانی ویزا از ارزهای دیجیتال به یکی از خبرهای داغ بازار رمزارز تبدیل شده است. شرکت ویزا که به واسطه ویزا کارت‌های خود و خدمات حوزه پرداخت الکترونیک در جهان شناخته شده است، اکنون به طور رسمی اعلام کرده است که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. ویزا بیش از 61 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد و این موضوع می تواند موجب جهشی در وضعیت کاربردی بودن ارزهای دیجیتال شود.

 

جزئیات خبر استفاده کمپانی ویزا از ارزهای دیجیتال

ویزا اعلام کرده است که بیت کوین و ارز هایی مانند تتر یک نوآوری مالی محسوب می‌شوند که می‌توانند هم برای مصرف‌کنندگان و هم برای فروشندگان سودمند واقع شوند. شرکت ویزا قصد دارد از ارزهای دیجیتال به عنوان یک روش پرداختی استفاده کند. این در حالی است که گردش مالی کریپتوکارنسی‌ها در ماه می 2020 به بیش از ده میلیارد دلار رسیده است.

پیش‌تر نیز ویزا با مؤسسات قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال نظیر کوین بیس همکاری کرده است و در تلاش برای ایجاد ارتباط بین ارزهای دیجیتال و شبکه‌ی پرداخت خود بوده است. در نتیجه‌ی این همکاری، اکنون کاربران این شرکت پرداختی می‌توانند 25 کیف پول ارز دیجیتال را به ویزا کارت خود متصل کنند و موجودی خود را با ارزهای دیجیتال خرج کنند.

اگرچه این اقدام ویزا کارت، کاربران این سیستم پرداخت را خرسند خواهد کرد، اما از سوی دیگر کیف پول‌های ارز دیجیتال نیز از این اقدام خوشحال خواهند بود چراکه به این ترتیب انجام تراکنش‌ها سریع‌تر صورت خواهد گرفت و پیگیری آن‌ها نیز آسان‌تر خواهد بود.

 

برنامه‌های آتی شرکت ویزا

طبق آخرین اخبار منتشرشده، خدمات ویزا بسیار گسترش پیدا کرده و این شرکت به سرمایه‌گذاری در Anchorage نیز پرداخته است. این سرمایه‌‌گذاری با هدف توسعه‌ی یک زیرساخت ایمن برای اکوسیستم رمزارزها انجام شده است. یک مقام مسئول در کمپانی ویزا اظهار داشته است:

“تیم تحقیقاتی ما در حال تحقیقات بر روی بلاک چین است تا در سال های آتی از آن استفاده کند. اقدامات آن‌ها چندین نوآوری نویدبخش نظیر Zether و FlyClient را به همراه داشته است. امروزه تحقیقات ما بر مکانیزم جدیدی برای بهبود و ارتقای مقیاس‌پذیری و امکان‌پذیر ساختن تراکنش‌های آفلاین رمزارزها معطوف است.”

اگرچه استفاده کمپانی ویزا از ارزهای دیجیتال به قطعیت پیوسته، اما بسیاری از سیاست‌مدارها و قانون‌گذارها در کشورهای مختلف، استفاده از ارزهای دیجیتال را مجاز نمی‌دانند و به منظور جلوگیری از پولشویی، استفاده آن را منع کرده‌اند. البته شرکت ویزا اعلام کرده است که در حال مذاکره با سازمان‌های جهانی در خصوص تغییر این دیدگاه است و رسما اعلام کرده است:

“ما معتقدیم که رمزارزها پتانسیل این را دارند تا امکان پرداخت‌های دیجیتالی را برای افراد و مکان‌های بیشتری گسترش دهند. بدین ترتیب، ما می‌خواهیم نقش رمزارزها در آینده‌ی پول را شکل دهیم و از آن پشتیبانی کنیم.”

 

همچنین بخوانید:

کریپتوکارنسی ویزا | ثبت حق امتیاز یک کریپتوکارنسی توسط شرکت ویزا

ویزا کارت مجازی | چطور در ایران ویزا کارت مجازی تهیه کنیم؟

خرید با ویزا کارت

درباره‌ی تهرانی

همچنین ببینید

هاستینگ name.com

سایت name.com

name.com یک شرکت معتبر ثبت دامنه در دنور کلورادو است که خدمات هاستینگ وب، دامنه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *