شنبه 28 نوامبر 2020
پرداخت هزینه آزمون آیلتس

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس یکی از آزمون‌های سنجش میزان تسلط بر زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه کیمبریج، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار شده و در بسیاری از دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی دنیا به عنوان یک روش مهارت‌سنجی زبان انگلیسی برای متقاضیان، پذیرفته شده است. آزمون آیلتس به دو روش کاغذی و کامپیوتری برگزار می‌شود و در ایران نیز امکان شرکت در هر دو نوع آزمون فراهم است.

 

انواع آزمون آیلتس

آزمون آیلتس در دو نوع Academic و Generel برگزار می‌شود. آزمون آکادمیک مخصوص کسانی است که قصد دارند در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان تحصیل کنند. آزمون جنرال برای تمام کسانی مناسب است که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی‌زبان دارند.

در امتحان آیلتس نیز مشابه دیگر آزمون‌های زبان، چهار مهارت writing، listening، speaking و reading مورد سنجش قرار می‌گیرد. دو بخش listening و speaking برای هر دو دسته داوطلبان امتحان آکادمیک و جنرال یکسان است. اما دو گروه در قسمت‌های reading و writing سؤال‌های متفاوتی را پاسخ می‌دهند.

نمره آزمون آیلتس از 1 تا 9 محاسبه می‌گردد. اکثر دانشگاه‌ها و نهادهای رسمی از پذیرش دانشجویانی که نمره آیلتس آن‌ها کم‌تر از 6 باشد، خودداری می‌کنند. به همین دلیل موفقیت در این امتحان یک مساله بسیار مهم برای کسانی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند.

 

ثبت نام آزمون آیلتس

برای ثبت نام در آزمون آیلتس می‌توانید از دو روش اقدام کنید. در روش اول می‌توانید به نزدیک‌ترین مرکز مجاز برگزاری آزمون در محل زندگی خود مراجعه کرده و هزینه آزمون آیلتس را به این مراکز پرداخت کنید و به این ترتیب ثبت نام خود در آزمون را تکمیل کنید. آدرس و اطلاعات تکمیلی این مراکز در وب سایت رسمی IELTS آمده است.

اما در روش دوم، شما خود می‌توانید به طور مستقیم هزینه آزمون آیلتس را پرداخته و محل آزمون خود را چه به صورت کاغذی و چه به صورت کامپیوتری در وب سایت ielts.org انتخاب کنید و به این ترتیب مراحل ثبت نام در آزمون را تکمیل کنید.

هر دو این روش‌ها از اعتبار یکسانی برخوردار بوده و نسبت به یکدیگر برتری ندارند. ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق وب سایت رسمی آیلتس این امکان را به شما می‌دهد که مکان برگزاری آزمون را خودتان انتخاب کرده و بدون این که نیاز باشد تا برای ثبت نام به مرکز مربوطه مراجعه کنید، عملیات ثبت نام را انجام داده و در روز آزمون، در محل حضور پیدا کنید.

 

پرداخت هزینه ثبت نام

هزینه آزمون آیلتس حدود 240 دلار آمریکا و در زمان نگارش این مقاله، مبلغ 4609539 تومان است. تنها برای یک بار آزمون باید این هزینه را بپردازید. هزینه آزمون آیلتس قابل برگشت نیست و در صورتی که موفق به کسب نمره مناسب نشدید، باید دوباره این هزینه را پرداخت کرده و یک بار دیگر در آزمون شرکت کنید.

برای پرداخت این هزینه به صورت مستقیم، شما باید دارای کارت اعتباری ویزا یا مستر کارت و یا حساب پی پال باشید. تیم ما به شما کمک خواهد کرد تا بدون نیاز به باز کردن حساب‌های بین المللی، هزینه شرکت در این آزمون را پرداخت کرده و در آزمون ورودی آیلتس شرکت کنید.

 

مراکز مجاز برگزاری امتحان آیلتس در ایران

• دانشگاه آزاد اسلامی

• مؤسسه فرهنگی و هنری ایرسافام که دارای 9 شعبه در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، ساری، اهواز، جزیره کیش و کرمان است.

• مؤسسه آموزش عالی عصر دین و دانش

• آیلتس تهران با 4 شعبه در شهرهای تهران، کرج، جزیره کیش و شیراز

• مؤسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین (offsite مؤسسه آیلتس تهران)

• مؤسسه پارسیان (offsite موسسه آیلتس تهران)

• مؤسسه فرهنگی هنری مهر آریا دانش (offsite مؤسسه آموزش عالی عصر دین و دانش)

• مؤسسه آموزشی علوم و فنون پاراکس (offsite مؤسسه آموزش عالی عصر دین و دانش)

 

همچنین بخوانید:

سایت Magoosh (مگوش) | کسب آمادگی برای آزمون‌های بین‌المللی

Grammarly چیست؟ | بررسی گرامر و تصحیح نوشتار زبان انگلیسی | گرامرلی

iTalki چیست؟ | آموزش و یادگیری زبان‌های خارجی به صورت آنلاین

ثبت نام آزمون زبان دولینگو (Duolingo)

درباره‌ی تهرانی

همچنین ببینید

اکانت استرایپ

استرایپ (Stripe) چیست؟ | کیف پول استرایپ

استرایپ یک شرکت خدمات مالی و نرم افزاری امریکایی و SaaS است که دفتر مرکزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *